سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی از زمانی که خبردار می شوید مسافر کوچکی در راه دارید، سوال ها و اما و اگرهای بسیاری در ذهن شما ایجاد می شود. دلتان می خواهد از سلامت فرزندتان خاطرجمع شوید. سونوگرافی یکی از روش های پاسخ گفتن به برخی از این سوال هاست.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی چیست

خوشبختانه با توجه به پیشرفت علم، بررسی وضعیت جنین خیلی راحت شده است، چرا که با استفاده از تکنیک های تشخیصی مختلف، بسیاری از مشکلاتی که جنین دچارش می شود شناسایی می شود و می توان به موقع در جهت رفع و یا درمان اقدام کرد و یا حتی اگر دچار بیماری خاصی باشد و قابل درمان نباشد و بعد از تولد هم نوزاد و هم خانواده دچار مشکلات روحی و هزینه های زیادی شوند در نتیجه اجازه سقط داده می شود.

از سونوگرافی به چه نتیجه هایی می توان رسید: در سه ماهه اول بین هفته های 12- 14 بارداری تصویر کلی جنین و ضربان قلب و حرکات و حتی گاهی ناهنجاری های احتمالی قابل مشاهده است. حتی با سونوگرافی و اندازه گیری مایع در پشت گردن جنین، جنین هایی که خطر داشتن سندرم منگولیسم را دارند نیز قابل شناسایی است.

در سه ماهه دوم بین هفته هایی 18- 22 بارداری، اجزای بدن جنین مثل حفره های قلبی و اجزای داخل شکم، جفت و میزان مایع آمنیوتیک (مایع دور جنین) و اندام ها بررسی می شوند. در ضمن سن جنین نیز تعیین می شود و تاریخ زایمان پیش بینی می شود.

در سه ماهه سوم بارداری جنین هایی که به علل مختلف، دچار رشد ناکافی در داخل رحم هستند را می توان شناسایی نمود حتی مادران باردار حدود هفته های 28- 36 می توانند از میزان رشد نرمال و سلامتی جنین خود مطمئن شوند. سونوگرافی به خاطر اینکه جنین را بررسی می کنند، ضرورت دارد و طبق برنامه ای که مرکز بهداشت و یا پزشک جهت بررسی جنین به خانم ها می گویند باید انجام شود. البته بعضی از خانم ها به طور عجیبی وسواس پیدا می کنند و دوست دارند زود به زود سونوگرافی انجام شود، در صورتی که وقتی سونوگرافی متعدد بدون ضرورت انجام شود نتیجه خوبی نخواهد داشت.
آخرین سونوگرافی رشد طبیعی فرشته کوچک را نشان می دهد و بعد از آن باید منتظر تولد فرشته کوچک ماند.

در حدود 10 سال پیگیر طب سنتی برای پیدا کردن روش های درمانی و مفید بودم . پس از آن تصمیم گرفتم آرشیو و مرجعی برای طب سنتی راه اندازی کنم ، هم اکنون این آرشیو به نام "ضربان زندگی" در اختیار شما هم هست . امیدواریم این آرشیو برای شما هم مفید باشد .

هــمـین حـالا بـپـیوندید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *