درمان آپاندیسیت با طب سنتی

درمان آپاندیسیت با طب سنتی

آنچه در مطالب زیر خواهید خواند درباره درمان آپاندیسیت با طب سنتی می باشد که به معرفی آپاندیسیت و روشهای درمانی آن و نیز میوه ها و غذاهای مفید برای آن است.

درمان آپاندیسیت با طب سنتی :

درمان آپاندیسیت با طب سنتی

آپاندیسیت :

روده کوچک دارای زائده کوچکی می باشد که در قسمت راست بدن در انتهای روده کور قرار دارد و به آن ضمیمه اعور هم می گویند.ورم آپاندیس که بسیار دردناک است با عمل جراحی برطرف می شود.

معالجه آپاندیس در درجه اول با عمل جراحی برطرف می شود و موادی که در ذیل به ان ها اشاره می شود ، صرفا کمک به بهبود این بیماری می باشد.

درمان آپاندیسیت با نسخ طب سنتی :

 پرتقال :

در بین میوه ها پرتقال برای معالجه آپاندیس بسیار موثر است. آب پرتقال به تنهایی در اثر خاصیت نرم کنندگی و ضد عفونی آن بسیار مفید است.

فراموش نباید کرد که گوشت عامل اصلی بروز آپاندیس می باشد.همچنین انواع خمیرهای نشاسته ای که با افراط خورده شوند، ناسازگاری این غذاها تولید ترکیبات شیمیایی کرده و علت پیدایش آپاندیس می باشد.

نکته :

میوه هایی همچون ؛ آلو،سیب پخته و آب پرتقال به اضافه کمپرس آب گرم و سرد از حمله و قانقاریا شدن آپاندیس جلوگیری می کند. کمپرس آب سرد و گرم باید هر روز دو بار تکرار شود و هر کدام یک ساعت طول بکشد.سپس باید در این وقت به بیمار آب پرتقال یا نارنگی زیاد داد و به عنوان غذا آلو و پیاز پخته مفید است.

آپاندیس ممکن است بر اثر یبوست طولانی ایجاد شود. بنابراین استفاده از میوه هایی که برای رفع یبوست مفید می باشد توصیه می شود.

غذای بیمار :

بیمار می تواند از غذای نرم و سبک مانند ؛پاچه گوسند،آش آبغوره و آش تمرهندی،شیر،آب پرتقال،خربزه و امثال اینگونه غذاها که ثقالت و سنگینی نداته باشد ، استفاده کند. ضمنا تا چند روز کیسه آب سرد بر موضع درد بگذارد که درد را کرخ و آرام نماید.

موارد پرهیز :

محصولات لبنی،گوشت و محصولات شکر تصفیه شده،مواد غذایی جامد.

انتشار این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

در حدود 10 سال پیگیر طب سنتی برای پیدا کردن روش های درمانی و مفید بودم . پس از آن تصمیم گرفتم آرشیو و مرجعی برای طب سنتی راه اندازی کنم ، هم اکنون این آرشیو به نام "ضربان زندگی" در اختیار شما هم هست . امیدواریم این آرشیو برای شما هم مفید باشد .

هــمـین حـالا بـپـیوندید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *