خواص سیب برای انسان

خواص سیب

سیب میوه‌ای است بهشتی و سراسر فایده است. خواص سیب سرشار از ویتامین‌های آ، ب، ث و پتاسیم که در درمان‌های طبیعی یا طب سنتی، دارویی برای پیشگیری از بیشتر امراض شناخته شده است‌. در این مقاله خواص سیب را برای شما عنوان می کنیم.

خواص سیب

خواص سیب برای بدن

  • سیب یک میوه قلیایی است و تمیز کننده بدن است و به علت دارا بودن پکتین زیاد آب اضافی بدن را خارج می‌سازد.
  • سیب را می‌توان برای برطرف کردن اسهال حتی برای کودکان بکار برد. بدین منظور سیب را باید رنده کرد و استفاده نمود. سیب را می‌توان پخت و برای آنهایی که روده تنبل دارند آن را روی آتش ملایمی بپزید البته حتما ازظرف لعابی یا تفلون استفاده کنید زیرا به این طریق پکتین و ویتامینهای آن حفظ می‌شود.
  • شربت سیب بهترین دارو برای درمان سرفه  و گرفتگی صدا می‌باشد. برای تهیه شربت سیب یک کیلو سیب را شسته و با پوست قطعه قطعه کنید و در یک لیتر آب بپزید سپس آنرا با پارچه نازکی صاف کنید و چند تکه قند به آن اضافه کنید و دوباره روی آتش ملایم قرار دهید تا قوام بیاید و آن را از روی آتش بردارید روزی سه تا چهار فنجان از این شربت بنوشید.
  • سیب دارای مقدار زیادی کلسیم است و کلسیم سیب به بدن کمک می‌کند که کلسیم غذاهای دیگر را نیز جذب کند.
  • خوردن سیب یبوست را برطرف می‌کند و برای خستگی مفرط مفید است.
  • دم کرده برگ درخت سیب ادرار آور است و درمان کننده التهاب کلیه و مثانه می‌باشد.
  • نوشیدن آب سیب داروی موثری برای درمان سرماخوردگی و گرفتگی صدا و سرفه است.
  • سیب مقوی کبد و اشتها آور است.

خواص سیب از زبان اولیای الهی

فواید سیب برای بدن

امام علی (ع): سیب بخورید که معده را می پالاید.

امام صادق(ع) سیب پالاینده و خوش بو کننده معده است. همچنین حرارت را فرو می نشاند، درون را سرد می کند و تب را می برد.

امام کاظم (ع) می فرمایند: سیب برای چند چیز سودمند است برای زهر، افسون، دیوانگی ای که از سوی ساکنان زمین به کسی می رسد و بلغمی که چیرگی یافته است، هیچ چیز زودتر از آن اثر نمی بخشد.                                                                       مرآه العقول ج ۲۲ ص ۱۹۵

پیامبر خدا (ص) سیب را ناشتا بخورید، چرا که تمیز کننده معده است. خوردن سیب در سحرگاهان عمر را می افزاید.

امام باقر (ع): هنگامی که خواستی سیب بخوری، آن را ببویی و سپس بخور، اگر این کار را انجام دادی، هر درد و عارضه ای از تنت بیرون می رود و هر آنچه از سوی ارواح، در انسان ایجاد می شود فرو می نشیند.

مکروه بودن خوردن سیب ترش 

پیامبر خدا (ص) می فرماید: عروس را در هفته اولش از شیر، سرکه گشنیز، سیب ترش باز بدار، زیرا از این چهار زهدان (رحم)، سترون و سرد می شود و پلاسی افتاده در گوشه خانه، از زنی که بچه نمی آورد، بهتر است، سیب ترش نیز حیض شدن زن را قطع می کند و این برای وی یک بیماری است.

منتشرشده توسط

داوود

در حدود 10 سال پیگیر طب سنتی برای پیدا کردن روش های درمانی و مفید بودم . پس از آن تصمیم گرفتم آرشیو و مرجعی برای طب سنتی راه اندازی کنم ، هم اکنون این آرشیو به نام "ضربان زندگی" در اختیار شما هم هست . امیدواریم این آرشیو برای شما هم مفید باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *