عنوان مقاله : درمان تبخال

درمان تبخال

این مقاله درباره تبخال و درمان تبخال ،می باشد.انواع روش های  درمان تبخال مثل درمان گیاهی و درمان تبخال به صورت نوین در مقاله گنجانده شده است.

 

تبخال:

درمان تبخال
طب سنتی ایرانی-اسلامی در ضربان زندگی

تبخال می تواند نشان دهنده عفونت شدید ویروسی،غذاهای ادویه دار،نور خورشید،چرخه اعدگی،تنش روانی،تب،سرما،ضربه،استرس،ترس و وحشت باشد.

درمان تبخال:

درمان خوراکی:

سیب.

درمان گیاهی:

1- 10 تا 25 گرم برگ اکالیپتوس را در دو لیوان آب جوش دم کرده و روزی چند بار پنبه آغشته شده این محلول را به محل تبخال بمالید.

2- مقداری برگ یا میوه سرو کوهی را در آب جوشانده و آب آن را با پنبه بر سر محل تبخال بمالید.

3- پودر سماق را روزی چند مرتبه بر روی تبخال بریزید.

4- دم کرده یک قاشق چای خوری پودر گیاه نعناع را در یک فنجان آب جوش ضد ویروس تبخال می باشد.

درمان با عرقیات:

عرق شاه تره.

 

دیگر روش های درمان تبخال:

درمان تبخال
طب سنتی ایرانی-اسلامی در ضربان زندگی

گل همیشه بهار:

گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی است. شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می شود. برای تهیه این عصاره کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

روغن چای:

استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد.
روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.
این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.

سیر رنده شده:

درمان تبخال
طب سنتی ایرانی-اسلامی در ضربان زندگی

یک حبه سیر بردارید و آن را به دو نیم کنید. آن را به مدت 10 دقیقه روی تبخال تان بگذارید. این کار را روز چند مرتبه تکرار کنید.
سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش می دهد و به اصطلاح آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

نکته:

کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب و ورم تب خال کمک کند، اما قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب بهبودی تب خال را به تأخیر می اندازد.

در حدود 10 سال پیگیر طب سنتی برای پیدا کردن روش های درمانی و مفید بودم . پس از آن تصمیم گرفتم آرشیو و مرجعی برای طب سنتی راه اندازی کنم ، هم اکنون این آرشیو به نام "ضربان زندگی" در اختیار شما هم هست . امیدواریم این آرشیو برای شما هم مفید باشد .

هــمـین حـالا بـپـیوندید

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *